Wrostreet

dnia

Jesienna aura, która podobnie jak aura wiosenna, nieco w tym roku przyszła znienacka. Za tak ciepłym latem na pewno będę tęsknił, jednak to jesień jest według mnie najlepszym okresem na fotografię uliczną.

Po pierwsze sprzyja pogoda. Wczesną jesienią mamy komfort ze względu na często zmienne oświetlenie, a dzięki odpowiedniej manipulacji tym czynnikiem, na fotografiach możemy uzyskać rozmaite efekty. Często bowiem jest tak, że w jednej chwili mamy możliwość fotografowania przy ciepłych barwach zachodzącego wcześnie Słońca, gdy chwilę wcześniej było pochmurnie. Z jednej strony ostre światło słoneczne pozwala na zabawę kontrastami, czy wykorzystanie złocistych barw, które bez wątpienia dodają uroku zdjęciom.

wrostreet-10.jpg

Z drugiej strony miękkie światło, rozproszone przez chmury umożliwia fotografowanie ludzi, a przede wszystkim ich emocji. Przy ostrym świetle, powstające mocne kontrasty odbierają nam tę możliwość z uwagi na cienie zasłaniające oczy, które mówią tak wiele o człowieku i jego uczuciach. Warto o tym pamiętać, bo to właśnie przy pochmurnej pogodzie, czy w cieniu najłatwiej jest fotografować ludzi. Nie dość, że się nie krzywią „bo ich razi” to jeszcze jesteśmy w stanie więcej odczytać z ich twarzy.

 

wrostreet-21.jpg

Jesienią ludzie są bardziej ospali, powolni. Jest to okres nieco nostalgiczny, co też przekłada się na tematy do zdjęć. Gorąc lata przekłada się na poirytowanie ludzi, ze względu na dyskomfort temperaturowy, w związku z tym fotografowanego przechodnia można łatwiej rozdrażnić widokiem wycelowanego w nich obiektywu, jesienią jakby przechodzili obok tego bokiem.wrostreet-20.jpg

Lubię fotografować jesienią, bo wtedy na tle wszechobecnej szarości, łatwiej dostrzec piękno kontrastujących barw, co bez wątpienia może dodawać uroku zdjęciom. wrostreet-18.jpg

wrostreet-17.jpg

Jesień to pora roku, którą warto spędzić z aparatem w dłoni. Jesienią dzieciaki wracają do szkół, a dorośli kończą urlopy, w związku z tym mamy większą szansę, by znaleźć ciekawy temat, interesującą osobowość lub nietypową ekspresję, której niekoniecznie będziemy mogli uświadczyć każdą inną porą roku. Zachęcam, do założenia w te chłodniejsze dni cieplejszego swetra, jak będzie trzeba to rękawiczek i poszukania historii, które warto zapisać na matrycy.

wrostreet-13.jpg

wrostreet-14.jpg

wrostreet-19

Okej, a jak już zdołaliście doscrollować na sam dół, to chciałbym coś zakomunikować. W najbliższym czasie będę nieco pochłonięty pierwszym projektem fotograficznym. Nie chcę zdradzać szczegółów, nie wiem czy to wypali. Będzie to mój pierwszy projekt tematyczny, na którym się będę w najbliższym czasie skupiał, toteż będę publikował raczej niewiele, na pewno z mniejszą częstotliwością. Chciałbym pracę nad projektem ukończyć przed grudniem, ale czy to wyjdzie? Nie wiem.

Trzymajcie kciuki moi drodzy i do następnego, wkrótce!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s