Jesienne Gołąbki

dnia

Ostatnio pisałem o jesieni i o możliwościach jakie owa nam daje pod kątem fotografowania ludzi, zwłaszcza w mieście.

 

Wrzesień już dobiegał końca, gdy Sandra i Marcin poprosili mnie o wykonanie dla nich zdjęć. Jak pisałem w poprzednim poście, mieliśmy pełną paletę warunków atmosferycznych tego dnia, no może poza deszczem (całe szczęście). Taka aura sprzyja zdjęciom, choć wymaga nieco spontaniczności, wobec tego na takie sesje trzeba mieć przygotowane kilka miejscówek  reagować na zmieniającą się pogodę.

sanjawmale-4.jpg

Podczas tej sesji nieco zaeksperymentowałem, ponieważ całość (z wyjątkiem może 5 zdjęć) zrealizowałem Sigmą 17-50 f 2.8. Spisała się świetnie! Co prawda, bokeh nie to samo co przy Nikkor 50 mm 1.8, jednak ostrość bez porównania. Ta sesja skłoniła mnie do refleksji odnośnie upgrade’u mojego sprzętu i powoli będę się szykował do zakupu lepszej wersji 50 mm z modelu „D” na „G”.

sanjawmale-5

Podczas sesji nie użyłem sztucznego oświetlenia. Miałem przygotowaną lampę, ale raz że nie było potrzeby jej używać, a dwa że nie miałem pomysłu na jej wykorzystanie. W chwili obecnej wydaje mi się, że mogłem użyć lampy w jednej ze scenerii, ale wiadomo jak jest- Polak mądry po szkodzie.

sanjawmale.jpg

Bardzo się cieszę z rezultatów sesji, było miło, wesoło i przyjemnie. Jeśli wyrażacie chęć sfotografowania się za moją sprawą, jestem otwarty na propozycje. Zaś jeśli chcecie dowiedzieć się jak przebiega współpraca ze mną podczas takiej sesji, to zapraszam do Sandry lub Marcina 😉

sanjawmale-2.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s